Does my daily life look yours? Αθλητικές Γενικά

Γνωριμία με τα Παραολυμπιακά Αθλήματα !

Στις 29 Φεβρουαρίου είχαμε τη χαρά να υποδεχθούμε στο σχολείο μας τον κ. Καραϊωσήφ Αλέξανδρο, εκπ/κό Προσαρμοσμένης Φ.Α. και Τεχνικό Σύμβουλο της Εθνικής Αθλητικής Ομοσπονδίας ΑμεΑ και τον αθλητή του Σωματείου Εν Σώματι Υγιει – Α.Σ. ΑμεΑ Βέροιας κ. Ελισσαίο Γαλανούδη. Αρχικά οι μαθητές ενημερώθηκαν  για τα Παραολυμπιακά αθλήματα. Στη συνέχεια έθεσαν τις ερωτήσεις τους στους δύο προσκεκλημένους και τέλος είχαν την χαρά να πάρουν μέρος σε κάποια από αυτά, όπως το boccia και το ποδόσφαιρο για τυφλούς ή ακρωτηριασμένους . Ευχαριστούμε πολύ Αλέξανδρε και Ελισσαίε.

Υπεύθυνοι εκπ/κοί: Κλημεντίδης Αντώνης , Αρμένου Αθηνά, Αποστολίδου Μαριάνθη

Getting to know with the Paralympic Sports

At the 29th of February we had the pleasure of welcoming in our school Mr Karaiosif Alexandros  Technical Consultant of the Hellenic Athletic Federation for Disabled and one of his athletes  Mr Galanoudis Elissaios. At first our students got informed about the Paralympic Sports. Later they had the chance to make their  questions to our guests. Last they had the pleasure  of taking part  is sports such as boccia or football for blind or amputee.. Thank you very much Alexandros and Elissaios.

Head teachers : Klimentidis A. , Armenou A. , Apostolidou M.